Jak udostępnić czyjeś story na IG?

separator

Spotykacie się czasem z sytuacją, w której oglądacie jakieś super stories na Instagramie (relację) i chętnie podalibyście ją dalej, ale „się nie da”?

Na Facebooku sprawa jest prosta, klikamy „udostępnij”, post wpada na naszą oś czasu i cieszymy się, że podzieliliśmy się z naszymi znajomymi jakąś super informacją. Instagram niestety kwestii tej nie ułatwia 😉

O ile posta z Instagrama jesteśmy w stanie udostępnić na swoim story bez problemu:Klikamy w trzecią ikonkę z lewej, zaraz pod zdjęciem (samolocik). Po kliknięciu w “samolocik”, klikamy w “Dodaj post do swojej relacji” i konkretne zdjęcie, od razu wskakuje nam do kreatora relacji. Teraz wystarczy według uznania: dodać tekst, oznaczyć autora zdjęcia, dodać naklejkę itd… A następnie kliknąć “wyślij do” > “twoja relacja”. I gotowe.

Niestety relacji samej w sobie, w ten sposób już nie podamy dalej (kiedy podczas przeglądania stories klikniemy w „samolocik” znajdujący się w prawym dolnym rogu, to prześlemy ją tylko w wiadomości prywatnej – do każdego znajomego z osobna).Jak więc udostępnić czyjeś stories w swojej relacji, tak by zobaczyli ją nasi obserwatorzy?

Istnieją oczywiście do tego zewnętrzne aplikacje, ale nie jestem ich zwolenniczką, nie chcę instalować kolejnej aplikacji, skoro szybko zrobię to bez niej.

Jak? Zrób screena! Oglądasz relację i chcesz ją udostępnić, więc:

  • Zatrzymaj relację (przyciśnij delikatnie ekran jednym kciukiem i przytrzymaj).
  • Następnie drugą ręką zrób screena (Android: przyciśnij równocześnie przycisk ściszania i ten do wyłączania telefonu. iOS: Naciśnij jednocześnie przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności). Screen zapisze się w pamięci telefonu.
  • Utwórz relację:
    Główny ekran aplikacji. Lewy górny róg. Twoje zdjęcie profilowe z “plusikiem”. Dodaj ostatnio zrobiony screen.
  • Napisz kilka słów wyjaśnienia (co to jest, dlaczego jest fajne).
  • Koniecznie oznacz osobę (za pomocą małpki: @nick) od której coś udostępniasz. Po pierwsze by Twoim odbiorcom łatwiej było przejść na jej profil, a po drugie, by osoba, od której udostępniasz dostała powiadomienie.

Zrobienie takiej akcji to jakieś kilka sekund, nie wymaga od nas żadnego wysiłku, dlatego właśnie myślę, że apki nie są konieczne.

Zachęcam Was gorąco do udostępniana treści innych, czasem są one wyjątkowo wartościowe i przekazując je dalej nagradzamy autora (co jest mega fajne), a poza tym sprawiamy, że kolejne osoby zobaczą coś naprawdę wartego uwagi.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam, trzymajcie się! 🙂

Aneta Łakomska

EDIT: Instagram zaczyna wprowadzać funkcję udostępnienia relacji, natomiast robi to falami. Jedni użytkownicy już widzą tę opcję inni nie. Zatem – jeżeli jeszcze nie widzisz, to cierpliwości! Zawsze możesz skorzystać ze sposobu, o którym piszę wyżej. Powodzenia! 🙂


jak sprzedać ebooka bez e-sklepu